Перець чорний

Перець – одна з найпопулярніших спецій у світі. І вже ні для кого не новина, що були часи, коли перець дорівнював золоту один до одного, тобто був своєрідною розрахунковою одиницею.

Чому горошини різного кольору?

Існує безліч сортів і видів цієї пряності: від дуже гострих, до солодких. Найпоширеніший перець це, безумовно, чорний. Найбільш поширений він у В’єтнамі та Індії, за своїм походженням це плоди перцевої ліани. До речі, білий, зелений і червоний перець – це та сама ліана, а різниця у зовнішньому вигляді це результат ступеня дозрівання під час збору та способу обробки. Білий перець – плоди, з яких знята оболонка, зелений – це плоди, що не достигли, ну а червоний отримують шляхом вимочування в спеціальному розсолі прямо зі шкіркою.

Шкідливий чи корисний?

Раніше існувала думка про шкоду гострого перцю для організму, проте зараз доведено, що це геть навпаки, його часто застосовують у медицині. Ось лише деякі дані:

✓Перець використовують як засіб для поліпшення травлення: він відмінно стимулює, що допомагає спалювати зайві калорії та позбутися токсинів.

✓Багато хто зазначає, що горошини чорного перцю швидко здатні допомогти при розладах шлунка та харчових отруєннях.

✓Застосовують його і в рецептах засобів, призначених для прочищення дихальних шляхів.

✓Чорний перець корисний для покращення кровообігу та розрідження крові, що може значно знизити ймовірність захворювань серця та судин.

✓А ще цей унікальний продукт з давніх часів застосовували для зміцнення організму та підвищення опірності простудним захворюванням, адже у чорному перці вміст вітаміну С втричі вищий, ніж у апельсині.

Але, в першу чергу чорний перець відомий як пряність, здатна поліпшити смак різних страв, він присутній у більш ніж півтори тисячі приправ, що використовуються в усьому світі.

Related Posts
Telegram
Telegram